Ücretsiz Windows 10 lisansı almak çok kolay!

Microsoft öğrencilerin gelişimine katkı sunmak adına Windows 10 Education lisans anahtarını Microsoft Azure platformu üzerinden ücretsiz veriyor.

Ücretsiz Windows 10 lisansı almak çok kolay!

Teknoloji devi Microsoft kurumsal şirketlere Windows 10 Home işletim sistemini 1299 TL'den satışa sunuyor. Ancak üniversite öğrencilerinin gelişimine katkı sunan Microsoft, Windows 10 Education lisans anahtarını üniversite öğrencilerine Microsoft Azure platformu üzerinden ücretsiz olarak sunuyor.

Microsoft Office programlarını da Office 365 üzerinden bulut sistemiyle de kullanabilen öğrenciler Windows işletim sisteminde lisans sorununu düşünmeden eğitimlerine devam edebiliyor.

Windows 10 Education lisans anahtarına nasıl sahip olabilirim ?

- İşlemlere başlamadan önce "   .edu.tr    " uzantılı üniversite mail adresinize erişiminiz olduğuna emin olun.

Ücretsiz Windows 10 lisansı almak çok kolay! - Resim : 1

- Ek bilgi:  Azure platformuna kayıt olan öğrencilerin 12 aylık süreçte kullanabilecekleri Azure içerisinde 100 dolarlık bir hediye kazanıyor. Ortalama bir sunucu donanımı ile bu kredide bir haftanızı geçirebileceğiniz Azure, yapay zeka işlemlerini kullanabileceğiniz servisleri de size sunmakta.

- Microsoft hesabınızı "  .edu.tr   " uzantılı mailiniz ile oluşturun, öğrenci olduğunuza dair onay için gönderilen e-postayı açıp ilgili bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi tamamlayın.

Ücretsiz Windows 10 lisansı almak çok kolay! - Resim : 2

- Açılan panelde "Öğrenci avantajlarına erişin" sekmesinin altındaki "Keşfet" butonuna tıklayın.

- Sol panelde bulunan "Yazılım" kategorisine giriş yapın.

- Arama paneline "Windows 10 Education" yazın ve seçenekler arasında size uygun sürüme tıklayın ve "Anahtarı Görüntüle" kısmına basın.

- Evet, artık ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Windows 10 lisansınız bulunuyor. Windows arama panelinde "Ürün anahtarını değiştir" yazarak ilgili ayara gidip anahtarınızı girebilirsiniz.