Bilgisayar

Windows 11 destekleyen ilk laptop belli oldu

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11'i destekleyen ilk laptop modeli belli oldu. İşte resmi olarak Windows 11 ile gelecek olan ilk dizüstü bilgisayar.

Windows 11 destekleyen ilk laptop belli oldu

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Microsoft kısa süre önce yeni işletim sistemi Windows 11'i tanıtmıştı. Windows 10'dan daha stabil ve daha sorunsuz bir yapıya sahip olan Windows 11, hali hazırda tüm bilgisayarlarda çalışmayacak.

Zaten Microsoft da bu işletim sisteminin hangi bilgisayarlarla uyumlu olduğunu test eden mini bir uygulama hazırlamış durumda. Bu uygulamayı bilgisayarınıza kurduğunuzda sisteminiz test ediliyor ve Windows 11 için uyumlu olup olmadığı size belirtiliyor.

Peki hali hazırda Windows 11 ile gelecek olan ilk PC'ler hangileri olacak? Malum günümüzde pek çok dizüstü PC freedos yani işletim sistemi olmadan kullanıcılara sunuluyor. Geri kalanda ise yaygın olarak Windows 10'un çeşitli versiyonları tercih ediliyor.

Windows 11 destekleyen ilk laptop belli oldu

Fakat önümüzdeki süreçten itibaren Windows 11 ile gelen bilgisayarları görmeye başlayacağız. Bu anlamda duyurulan ilk resmi cihaz da realme Book oldu. Şunu sorabilirsiniz. realme PC mi üretiyor? 

Aslında şimdiye kadar üretmiyorlardı. Fakat geçtiğimiz günlerde realme ilk PC ve tablet modelini tanıttı. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte Çinli üretici PC ve tablet de üretecek.

realme PC şimdilik Windows 11 desteği sunan ilk ve tek PC. realme'nin bu dizüstü bilgisayarı ne zaman satışa sunacağı ise şimdilik belli değil. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
mkultra
https://betanews.com/2021/07/01/windows-11-deepin-linux-2022-tpm/
Cevapla
Kursat
Ya Windows 11 2 haftadir 7 yasindaki Laptop da deniyorum. Yüklemrk icin Dll dosyasini değiştirdim ve yükledim. Kısacası pc eski olsun yeni olsun win11 yükleniyor
Cevapla
USA MKUltra
Microsoft un bugüne kadar çıkardığı her işletim sisteminde sorunlar yaşadık yaşıyoruz. Sorunsuz işletim sistemi çıkaramadılar. Sorunlu işletim sistemini son kullanıcı üzerinde deneyerek sorun gideriyorlar. Linux lerde böyle sorunlar yaşanmıyor. Linux de son kullanıcıya önem veriliyor. Microsoft ise Windows 11 le satıcıya önem veriyor son kullanıcı yeniliklere ayak uydursun deniliyor. Pc satıcısına önem veriliyor. 1.3 milyar kullanıcı yı yönetmek istiyor.
Cevapla
MKUltra
Çok ciddi bir karar aldım. Casper Nirvana İ5 CPU su olan bir dizüstü bilgisayarım vardı. Windows 10 kullanmayı bıraktım. Linux Lite 5.4 ü linuxliteos.com dan aldım ve kullanmaya başladım. Linux Lite 5.4 i tavsiye ederim. Linux kullanmasını biliyorsanız tercih edin. Baktım ki Windows 11 benim pc yi beğenmiyor. Bende Windows 11 i hiç beğenmedim. Windows 10 da her güncelleme de bir çok kimse sorun yaşıyor. Windows 11 de de aynı şeyler olacaktır. Linux lerde hiç sorun yaşanmıyor....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.