Xiaomi’nin yeni monitörü herkesin rüyalarını süsleyecek

Xiaomi, Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i modelini global olarak piyasaya sürdü. 180Hz yenileme hızı ve 2K çözünürlüğü ile oyun dünyasında fark yaratmayı amaçlıyor.

Xiaomi’nin yeni monitörü herkesin rüyalarını süsleyecek

Xiaomi, birkaç ay önce yerel pazarda 1.999 Yuan (yaklaşık 276$) fiyat etiketiyle Redmi Display G Pro 27 monitörünü piyasaya sürdü. Bu monitörü özel kılan özelliklerinden biri, 1.152 yerel karartma bölgesine sahip Mini LED panel ile donatılmış olmasıdır. Şimdi ise bu monitör, küresel pazar için yeniden markalanarak Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i adıyla Xiaomi'nin global web sitesinde listelenmiştir.

Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i, 27 inçlik 2K Fast IPS paneli ile dikkat çekiyor. BOE tarafından üretilen bu panel, 180Hz yenileme hızı ve Overdrive etkinleştirildiğinde 1ms GTG tepki süresi sunarak hareket bulanıklığını ve görüntü hayaletlenmesini azaltıyor, bu da onu rekabetçi oyunlar için uygun hale getiriyor.

Monitör, 1.152 kontrol edilebilir bölgeye sahip MiniLED teknolojisini kullanarak, 1000 nite kadar parlaklık ve iyi kontrast sunar. Bu, derin siyahlar ve canlı renkler elde edilmesini sağlar. HDR1000 desteği ve FreeSync teknolojisi ile ekran yırtılmalarını önleyerek daha akıcı bir oyun deneyimi sunar.

Renk performansı açısından, monitör QD kuantum nokta teknolojisini kullanır ve %100 sRGB, %99 DCI-P3 ve %97 Adobe RGB renk gamlarını kapsar. 10-bit renk derinliğini destekler ve profesyonel düzeyde renk doğruluğu sağlayan ΔE<2 renk doğruluğuna sahiptir. Ayrıca uzun oyun seanslarında göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olan TÜV sertifikalı düşük mavi ışık özelliği bulunmaktadır.

Bağlantı seçenekleri olarak, monitörde çift DP1.4 ve HDMI 2.0 portları, bir ses çıkışı ve OSD navigasyonu için bir joystick bulunur. Ayarlanabilir bir standa ve VESA montaj uyumluluğuna sahip olan monitör, 6,8 kg ağırlığındadır ve 65W güç kaynağı ile birlikte gelir.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik detayları şu anda net olmasa da, markanın monitörü küresel web sitesinde listelemesi nedeniyle yakında daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.