Zamanla gelişen ve değişen teknolojiler, insanlığı sonuna kadar şaşırtmaya devam edecek ve ediyor.


Günümüzdeki değişim hızına baktığımızda önümüzdeki on yılda bizi nelerin beklediğini görmek çok da zor değil gibi gözüküyor.


İşte 20 yıl içinde hayatımıza girecek olan 10 inanılmaz teknoloji;

Görünmeyen Bilgisayarlar


Zamanla telefonlarımızda, araçlarımızda, oyuncaklarımızda görünen bilgisayarlar minyatürleşme devrimi sayesinde küçülmeye devam ediyor! Önümüzdeki yirmi yıl içinde bu cihazlar her yerde olacak, ancak görünmeyecekler. Giysilerimizde, aksesuarlarımızda ve hatta kontak lenslerimizde dahi yer alacaklar. Bunları kullanabilmek için doğal dil ve dokunsal geri bildirimleri kullanacağız. Bunun yanında muhtemelen bizden bağımsız çalışabilecek ortam zekasına da sahip olacaklar. 

Yapay Zekalı Kişisel Asistanlar


Microsoft’un ofis asistanı Clippy ve iPhone’un akıllı asistanı Siri, geleceğin getireceği muhteşem kişisel asistanların sadece bir teaserıdır. Bu yapay zekaya sahip asistanlarsizin doğal sesinizi anlayıp size daha gelişmiş yanıt ve hizmetler sunacak. Yani onlar zihnimizin sanal klonları olarak yaratılacaklar. Davranışlarımız, tercihlerimiz, eğilimlerimiz vs. Hakkımızdaki herşeyi bilecekler. Onlar bizim için e-posta yazacak ve randevular ayarlayabilecekler. Bizden zaman çalan ihtiyaçlarımızı karşılayarak hayatımıza büyük bir kolaylık sağlacaklar.

Yaşlanma Karşıtı Müdahale


Yaşlanma karşıtı olduğunu iddia eden tüm kozmetik ürün ve tedavileri unutun. 2030'larda, devrimci bir müdahalenin dünyayı çılgına çevirmesi muhtemel gözüküyor. Artık yaşınız ilerlese de görünümünüzde bir değişiklik olmaması tedaviyle mümkün hale gelecek. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.