2014'te bizi hangi teknolojiler bekliyor? - Page 1

GİYİLEBİLİR BİLGİSAYARLAR: Çip teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bilgisayarlar önce dizüstümüze geldi sonra da cebimize girdi. Bir sonraki adım ise giyilebilir bilgisayarlar. Google Glass, Sony ve Samsung’un akıllı saatleri, Nike Fuel bileklik bu teknolojinin öncüleri oldu. Apple’ın da buna benzer bir ürün üzerinde çalıştığı yönünde ciddi söylentiler var. 2014 yılında giyilebilir bilgisayarları etrafımızda daha çok göreceğiz.

2014'te bizi hangi teknolojiler bekliyor? - Page 2

BULUT BİLİŞİM SERVİSLERİ: Verilerimizi internette depolamamıza imkan veren Evernote, Dropbox, Google Drive, iCloud gibi servisler hızla yaygınlaşıyor. WeTransfer gibi servisler USB, DVD veya CD gibi depolama cihazlarına daha az ihtiyaç duymamızı sağlıyor. Milyonlarca şarkıya internetin olduğu her yerden erişim imkanı veren online servisler, müzik dinleme alışkanlıklarımızı değiştiriyor.

2014'te bizi hangi teknolojiler bekliyor? - Page 3

HAREKET SENSÖRLÜ KAMERALAR: Intel ve Creative Labs’ın üzerinde çalıştığı çift-lensli 3 boyutlu kameralar, kullanıcıların el, kol, yüz ve mimik hareketlerini algılayabiliyor. 2014 yılında çıkan yeni model ultrabooklarda bu kameraları sıklıkla göreceğiz. Bu sayede yüzümüzü bir şifre olarak kullanmak veya el hareketiyle bilgisayarlara kumanda etmek mümkün olacak.

2014'te bizi hangi teknolojiler bekliyor? - Page 4

3 BOYUTLU YAZICILAR: Giderek ucuzlayan ve teknik kapasiteleri artan 3B yazıcılar, 2014’ün önemli teknolojilerinden birisi olacak. 3B yazıcılar sayesinde günlük hayatta kullandığımız birçok nesneyi, veya ara ürünleri hızlı ve ucuz şekilde üretebileceğiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.