2015' te gelişecek 5 teknoloji! - Page 1

1) Yapay Zeka
Kategorilerin içinde en ümit vaat edeni ama potansiyel olarak en tehlikelisi bu. Şimdilik Cubic benzeri sanal dijital asistanları evlerimizde görmeye başladık. İleride bunlar daha da akıllanıp insanlara her türlü ihtiyaçları ile ilgili zekice yardımlarda bulunabilecekler. Ama peki en ileri görüşlü girişimcilerden ElonMusk neden bizi yapay zekanın tehlikelerine karşı uyarıyor olabilir ki?

2015' te gelişecek 5 teknoloji! - Page 2

2) Robotlar
Yapay Zeka ile bağlantılı bir başka konu da robotlar. Endüstriyel alanlarda her türlü ağır işi yapan robotların yanında, evlerimizde hala yaygın olarak kullanmaya başlayamadık robotları. Knightscope K5 gibi robot güvenlik görevlileri veya karate öğrenmeye çalışan insansı ATLAS gibi modelleri her gün görüyoruz. Ama hala hayatımızı değiştirecek o robot devrimine gelemedik bir türlü. 2015 nasıl yeni robotlara gebe bakalım?

2015' te gelişecek 5 teknoloji! - Page 3

3) Bataryalar
Günümüzün her türlü mobil cihazının en büyük derdi bataryalar. Akıllı saatlerin gelişi ile iyice ön plana çıkan batarya kapasitelerindeki sıkıntı nasıl çözülecek? Şu anda en yaygın olan lityum-iyon tip bataryalar yerini acaba esnek türdeçözümlere mi, kumdan üretilecek yeni ürünlere mi, yoksa sadece ilginç şekillerde telefonumuzu şarj eden yenilikçi cihazlaramı bırakacak?

2015' te gelişecek 5 teknoloji! - Page 4

4) Katlanabilir Ekranlar
Cihazlarımızın ilk bakışta en önemli noktası ekranları. İster akıllı telefon olsun, isterse televizyon, onlarla etkileşime girdiğimiz ana alan olan ekranlar gelişmeye devam ediyor. Son trend katlanabilir veya kıvrılabilir ekranlar. Ama hala bir iki örnek dışında bu konuda hayatımızı değiştirecek ürünü göremedik. Hani o kıvırıp kolumuza takacağımız esnek ekranlı telefonlar, saatler?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.