2015’in en bomba teknolojileri - Page 1

Süper Fotosentez
Fotosentez sayesinde bitkiler hem oksijen üretebiliyor hem de gelişip büyüyerek insanlar için besin üretiyorlar. Ancak bitkilerin fotosentez kapasitesinin bir sınırı var. Dünya geliştikçe, insanlar dünyaya yayıldıkça bitkilerin yaşam alanı daralıyor. Bilim insanları şimdi, süper fotosentez yapabilen bitkiler üretmek üzereler. Bu bitkiler hem çok büyük miktarda temiz oksijen üretebilecek hem de milyarlarca insanı doyurabilecek besini üretmek mümkün olacak. Daha da ötesi, bunlardan bir miktarını Mars’a yolladıkları zaman, önce Mars’ta kurulacak koloni için yeterince oksijen ve besin üretilecek, sonrasında da Mars’ın tüm atmosferine oksijen doldurmaya başlayacaklar. İnsanoğlunun uzaya yayılmasının anahtarı, süper fontosentez teknolojisinden geçiyor ve o teknoloji bu sene ortaya çıkacak gibi görünüyor.

2015’in en bomba teknolojileri - Page 2

Beyin Hücresi Üretimi
Yaşlılıkla beraber insanların beyin hücreleri de öldüğü için Alzheimer benzeri hastalıklar ortaya çıkıyor. Beyin hücrelerinin yapay yollarla üretilmesi sonucunda insanların yaşlılık nedeniyle yaşadığı sorunlara çare bulunabilecek. Az kaldı, dayanın.

2015’in en bomba teknolojileri - Page 3

Likit Biopsi
Kanserin tespiti için çok dertli bir operasyon olan şüpheli organdan parça kesip inceleme işlemi tarihe karışıyor zira bilim insanları parmak ucundan alınan bir damla kan sayesinde vücuttaki tüm kanser oluşumlarını tespit edecek bir yöntem geliştirdiler.

2015’in en bomba teknolojileri - Page 4

Project Loon
Google’ın balonlar sayesinde ulaşılması zor bölgelere havadan kablosuz yüksek hızlı internet götüme projesi şu anda dünyada İnternete erişimi olmayan ve coğrafi zorluklar, yüksek altyapı maliyetleri nedeniyle uzun süre de internete erişme imkanı olmayan 4.3 milyar insana 1-2 sene içinde yüksek hızlı internet ulaştıracak. Project Loon’un balonları bu yıl gökyüzüyle buluştu ve testlerden de çok başarılı sonuçlar alındı. Facebook da projeyi destekliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.