2015’te bizi neler bekliyor - Page 1

Katlanılabilir Ekran
2014 yılında adından çok söz ettik fakat hiçbir gelişme göremedik.Karşımıza bir kaç farklı ekran çıksa da katlanılabilir ekran henüz ortalıklarda yok. Özellikle kıvırıp kolumuza takabileceğimiz esnek ekranlı telefonlar ve saatler çok konuşmuştu. 2015’te beklenen en önemli teknolojik gelişmeler arasında da o yer alıyor.

2015’te bizi neler bekliyor - Page 2

Batarya
Yol, su, batarya.2014’te en fazla bahsedilen şey bataryalar olsa gerek. Batarya sorunu herkesi sarmış durumda. Telefonlarımız akıllı olabilir ama bataryalar hakkında aynı şeyleri diyemeyeceğimiz hakkında da konuştuk.Geçen sene her türlü, gerekli ya da gereksiz teknoloji karşımıza çıktı. Yeni akıllı telefonlarda buna dahil ama hiçbir şirket batarya sorununa son diyemedi. 2015’te en büyük beklentimiz batarya sorunlarına bir son denilmesi.

2015’te bizi neler bekliyor - Page 3

Robotlar
Robotlar endüstriyel alanda gelişti gelişmesine de bir türlü ev alanında robotları göremedik.Güvenlik adına geliştirilmiş robotlardan tutunda karate öğrenmeye çalışan robotları bile gördük. Ev de hayatımızı kolaylaştıracak robotlardan görmek istiyoruz.

2015’te bizi neler bekliyor - Page 4

Yapay Zeka
Şimdilik Cubic gibi sanatsal işlevlerde asistan robotları görüyoruz. 2015 için Yapay Zeka konusunda beklentiler yüksek. Belki de en yardımcı teknoloji ve en teknoloji olacak. Elon Musk bizi yapay zekanın tehlikeleri konusunda uyarıyor. Belki de doğrusu budur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.