Bizleri sürekli şaşırtmayı başaran teknolojik ilerlemeler, önce karşımıza Ehang 184 gibi insan taşıyabilen drone modellerini çıkardı. Daha sonra ise sanal dünyayı yaşamış olduğumuz gerçekliğe dönüştürerek HoloLens gibi sanal gerçeklik gözlüklerini, sürücüsüz otomobilleri ve daha birçok geleceğe dair araçları bizlerle tanıştırdı.

Şimdi ise sınır tanımayan mühendisler ileri teknolojiden yararlanarak hep hayalini kurduğumuz Jetpack adı verilen “sırt roketlerini” icat ettiler. Peki, Martin Aircraft tarafından inşa edilen bu sırt roketleri ile uçmaya hazır mısınız?

Martin Jetpack modellerinin her biri oldukça sıkı güvenlik önlemleri alınarak dizayn edilmiş. Öncelikle tasarım elementlerini hayal güçlerinde oluşturan Martin Aircraft ekibi, daha sonra ise bu ekipmanları çeşitli testlere tabi tutarak oluşturmaya koyulmuş. İlk Martin Jetpack modeli, ön cephesindeki ve alt kısımlarındaki korumalıkların yanı sıra kol destekleri ile de pilotunun en üst seviyede güvenliğini sağlayabilecek şekilde geliştirilmiş.

Aklınızı başınızdan alacak teknolojik buluşlar arasında yer alacak olan bu araca daha sonra ise bir paraşüt entegre edilmiş. Birçok testten geçirilen bu paraşüt, acil durumda çok hızlı bir şekilde açılıyor. Bu özelliklerin yanı sıra jet motorlarını oluşturan döner parçalar da hem pilotun hem de aracın çevresinde bulunan insanların güvenliğini sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.