2029'da sevgiliniz robot olabilir! - Page 1

Yapay zekâ uzmanı olan Kuzweil; 15 yıl içinde robotların söylediklerimizi anlayabileceğini, deneyimlerinden bir şeyler öğrenebileceğini ve şaka yapabileceğini belirtti.

2029'da sevgiliniz robot olabilir! - Page 2

2012 yılından bu yana yapay zekâ sahibi bir arama motoru geliştirmek için Google ile birlikte çalışan 66 yaşındaki Kuzweil, Observer gazetesine verdiği röportajda “2029’de düşünebilen, hem de insanlardan daha zeki robotların çevremizde olacağına inanıyorum. Yapay zekâ uzmanlarının çoğu da benimle aynı fikirde. Hatta halk da bu fikre çok yabancı değil” dedi.

2029'da sevgiliniz robot olabilir! - Page 3

Kuzweil, “Şimdiye dek Apple’ın Siri’si (iPhone’larda bulunan ve kullanıcıyla konuşabilen bir program) ve Google’ın sürücüsüz hareket edebilen otomobilleri ile tanıştılar. Benim görüşlerimin radikal olmadığı artık ortada” diye konuştu.

2029'da sevgiliniz robot olabilir! - Page 4

Kuzweil’in açıklamaları Google’ın dünyanın en büyük yapay zekâ laboratuvarını kurmak için çalışmalara başlamasının ardından geldi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.