2. Birçok hastalığın çaresi bulunacak

Tıp alanındaki araştırmalar, geliştirilen aşılar ve ilaçlar uzmanların geleceğe daha güvenli bakmasını sağlıyor. Böyle devam ederse, 2050'de tedavi edilemeyen hastalık sayısı çok azalacak.

3. Bilgisayarlaştırılan beyinler

Bilim adamları ve bilgisayar uzmanları yaptıkları araştırmalar ve geliştirdikleri sistemler ile gelecek birkaç on yılda insan beyninin yapısını bilgisayara uyarlama konusunda çok yol kat edileceğini düşünüyor.

4. Fakir ülke kalmayacak

1980'lerden bugüne yapılan incelemelerde dünyadaki fakir ülkelerin sayısının sürekli azaldığı görülüyor. Bill Gates de "2035 itibariyle dünyada fakir ülke kalmasını beklemiyorum" demişti. Araştırmalar 2050'ye kadar dünya nüfusunun neredeyse tamamının fakirlikten kurtulacağını gösteriyor.

5. Yapay zeka geliştirmede çok yol alınacak

Terminator ve Blade Runner gibi birçok filmde hayranlıkla izlediğimiz yapay zekalı robotlar 2050'ye kadar daha çok geliştirilecek ve 2050'de insanların yaptığı birçok işi bu yapay zekalı robotlar yapabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.