220 yıllık en eski zaman kapsülü açıldı - Page 1

Tarihin bilinen en eski zaman kapsülü, Aralık 2014'te su sızıntısı tamir edildiği esnada bulundu. Tarihçiler, ilk olarak olduğu gibi bırakmayı düşündükleri kutuyu daha sonra içindekilerin zarar görmesini engellemek adına açmaya karar verdi.

220 yıllık en eski zaman kapsülü açıldı - Page 2

Kayıtlara göre zaman kapsülü 1855 yılında binada tadilat yapılırken çıkarılmış ve içindeki eşyaların çoğu asitte yıkanmasının ardından kurşun kutudan alınarak pirinç bir kutuya yerleştirilmişti.

220 yıllık en eski zaman kapsülü açıldı - Page 3

Boston Güzel Sanatlar Müzesi'ne teslim edilen kutu, içindeki kağıt ve bozuk paralardan oluşan eşyaların kontrol edilmesi için ilk olarak X-ray taramasından geçirildi. Sonunda, yaklaşık 4 kilo ağırlığındaki kutu müze yetkililerinden Pam Hatchfield'ın beş saat süren titiz çalışmasıyla açıldı.

220 yıllık en eski zaman kapsülü açıldı - Page 4

aman kapsülünün içinden, Bağımsızlık Savaşı dönemine ait eşyaların yanı sıra, 1855 tarihli eşyalar da çıktı. Aralarında 1652'de basılan bir şilinin yanı sıra 10'dan fazla bozuk paranın yer aldığı kutudan, halen okunabilir durumda olan Boston Traveler gazetesi çıkarıldı. Gazete kutuya konduğu tarihte 2 sente satılıyordu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.