Ancak nesne katmanlar halinde oluşturulduğu için aynı malzemeyle sanayide üretilen bir parçayla dayanıklılık, mukavemet vb. gibi özelliklerde farklılık göstermektedir.

3 Boyutlu yazıcı teknolojisi ne zaman ortaya çıktı?

1980 'li yıllarda Chuck Hull tarafından icat edilen ve patenti alınan stereolitografi 3 Boyutlu yazıcıların temelini oluşturmaktadır. 3 Boyutlu yazıcılar ilk ortaya çıktıkları zamanlarda maliyetlerinin yüksek olması ve boyutları gibi nedenlerle sadece sanayi ve endüstriyel alanlarda kullanılmaya başlandı.

Gelişen teknoloji ile birlikte malzeme çeşitliliğinin artması, cihazların boyutlarının çeşitlenmesi ve kapasitenin artması sonucunda 3 Boyutlu yazıcılar günümüzde evlere girmeye başlamıştır

Hayalleri Nesneye Dönüştürmek

3 Boyutlu yazıcılar teknolojisi sayesinde hayalinizdeki bir tasarımı gerçek bir objeye dönüştürmeye olanak sağlıyor. Bilgisayar destekli katı modelleme (CAD) uygulamaları kullanılarak oluşturulan tasarımlar 3 Boyutlu yazıcılara aktarılarak nesnelerin oluşturulmasına başlanılır

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.