İddialara göre ilk UFO -doğal olarak- Amerika Birleşik Devletleri'ne düşmüş ve UFO ile mürettabı orada ele geçirilmiş. Doğal olarak diyoruz zira Hollywood'a göre Amerikalılar hariç hiç kimse uzaylılarla savaşamaz. Tam da bu noktada karşımıza, 51. Bölge iddiaları ortaya çıkıyor. Keşfedilemeyen bölgede uzaylılar hakkında türlü türlü araştırmalar yapılıyor.

Söz konusu üs, Las Vegas'ın 153 kilometre uzağındaki Nevada çölünde bulunuyor. Dışarıdan sıradan bir üs gibi görünen 51. Bölge'nin, operasyonlarını yer altında sürdürdüğü varsayılıyor.

Üs için öyle uyarılar bulunuyor ki; sorun ya son derece gerçek, ya da ilgi çekmek isteyenlerin gerçekleştirdiği bir numara. Hiçbir sivilin, bölgeye birkaç yüz metre bile yaklaşılmasına izin verilmiyor. Hatta bölgedeki personele, "ateş etme" özgürlüğü tanınıyor.

Bu dedikodular, ilk Transformers filmini fazlasıyla andırıyor. Rivayete göre düşen UFO'nin mimarisinin araştırılması sayesinde pek çok teknoloji hayat bulmuş: Kablosuz veri transferi, lazer güdümlü füze, kıtadan kıtaya atılan nükleer balistik silahlar, cerrahi operasyonlarda kullanılan lazer teknolojisi de bunlar arasında. Arkadaşlar Megatron'u bulmuş ama haberimiz yok.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.