Flybot
Harvard Üniversite'si araştırmacıları tarafından geliştirilen casus sinek, insan yaşamanı tehdit eden ortamlarda düşman mevzilerinde keşif yapması amacıyla tasarlandı. Biyolojik ve kimyasal silahların zehirlediği bölgelerde keşif yapabilecek olmasının yanı sıra, arama faaliyetlerinde gizli bombaların tespit edilmesinde de kullanılacak. Test süreci yedi yıl süren casus sinek, yapım malzemesi olan hafif karbon sayesinde bir toplu iğneden daha hafif olma özelliğine sahip..

Barrett REC7 piyade tüfeği
M468 adıyla da bilinen Barrett REC7, geliştirilme aşamasında olan M16/m4 tüfeklerinin bir başka modeli. 40,64 cm uzunluğunda namluya sahip olan tüfek, dakikada 750 mermi atıyor ve 6.8 ve 5.56 mm.'lik fişek kullanabiliyor..

CheyTac Intervention sniper tüfeği
10.4 milimetrelik fişek kullanan CheyTac sniper tüfeğinin menzili 2,300 metre. 14 kilo ağırlığındaki tüfek gece ve gündüz için optik görüş sistemi, meteorolojik ve çevresel algılayıcı sistemi, lazer mesafe ölçer, gelişmiş balistik bilgisayar donanımlarıyla kullanılıyor..

Tdi Vector
Hafif makineli tüfek sınıfına giren TDI Vector'un üretimine 2009 yılında başlandı. Silahın namlusunun hem el, hem de omuz ile aynı hizada olması, tüfeğin geri tepmesini ve namlunun ateş esnasında yükselmesine engel oluyor. 14 cm uzunluğundan namluya sahip olan tüfeğin 10.2 ve 11.5 ml fişek kullanabilen modelleri 2010'da üretilecek. Sivil kullanım için sadece yarı otomatik modeli sunulacak olan tüfek dakikada 1500 mermi atacak şekilde tasarlandı..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.