Apple’ın artık yeni bir ürüne ihtiyacı olduğu görüşlerinin ardından şirketin bir akıllı saat ürünü üzerinde yoğunlaşacağı söylentilerini arttırdı. Resmi bir açıklama yapılmasa da Apple CEO’su Tim Cook’un Google Glass hakkındaki olumsuz sözleri ve bileğe takılan bir akıllı cihazın daha ilgi çekici olacağını söylemesi iWatch’un gelecekte netleşeceğini gösteriyor.

Giyilebilir teknolojinin odağında şuan için Google Glass’ın bulunduğu bir gerçek. Bununla beraber Google’ın giyilebilir teknolojide sadece gözlükte kalacağı beklenmiyor. Motorola’yı satın aldıktan sonra Moto X akıllı telefonunu çıkartan şirketin yine Motorola ile beraber çalışarak bir akıllı saat üretebileceği söylentiler arasında.

Microsoft’un 2004’te başlattığı akıllı kişisel obje teknolojisi projesinin üzerinden çok geçmesine rağmen önemli bir ürün çıkmadı. Ancak şirket geçen Nisan ayında ‘gücünü Microsoft işletim sisteminden alan küçük dokunmatik cihazlar’ üzerinde çalışıldığını açıkladı.

LG markalı bu dokunmatik ekranlı akıllı saat birkaç sene önce piyasaya çıkmıştı. Şirket şuana kadar bir açıklama yapmasa da akıllı saat sektöründe geride kalması beklenmiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.