Cevap, elbette evet. Tüm ihtiyacınız olan bir klavye, isteğe bağlı olarak bir fare ve bir ekran. Bazı durumlarda bir kablosuz HDMI alıcısına da ihtiyacınız olabilir.

Ubuntu Touch ile Linux PC'sini Cebinizde Taşıyın

Ubuntu Touch cihazları, Convergence sistemi sayesinde farklı ekran boyutları için farklı kullanıcı arayüzleri sunabiliyorlar. Telefonunuzu kablosuz HDMI üzerinden TV'ye bağladığınızda tam Ubuntu Unity masaüstünü kullanabiliyorsunuz. İşletim sistemi içerisinde çeşitli araçlar ve LibreOffice yüklü olarak geliyor.

PC Olarak Kullanabildiğiniz Windows 10'lu Telefonlar

Microsoft'un Continuum işlevi, Windows 10 Mobile cihazlarını büyük ekrana bağlayarak PC'ye dönüştürmenizi sağlıyor. Telefonu Miracast üzerinden bağladıktan sonra PC gibi kullanabiliyor, Microsoft Office Mobile gibi uygulamalardan faydalanabiliyorsunuz. Microsoft'un monitörü, klavyeyi ve fareyi bağlayabileceğiniz pahalı bir dock'u olsa da, bunları kullanmanız şart değil. Telefonunuzun ekranını klavye olarak veya touch pad olarak kullanmanız mümkün.

Windows 10 Mobile cihazlarını Windows 10'lu PC'lere bağlayıp, aynı şekilde kullanmanız mümkün. Continuum'u şu telefonlar destekliyor: HP Elite 3, Lumia 950, Lumia 950 XL.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.