Bilim & Teknik

Akıllı telefonlar mikrop öldürecek

Corning ekran üzerindeki bakterileri öldürecek Antimicrobial Glass cam üzerinde çalışıyor.


Akıllı telefon teknolojisinde cihazın en çok kullanılan ekran bölümü büyük önem taşıyor. Özellikle dokunmatik teknolojisi kullanılalı ekranlar daha büyük önem taşımaya başladı. Ekran ile sürekli temas halinde olan kullanıcılar akıllı telefonlarının ekranının daha kaliteli ve sağlam olmasını istiyorlar.

Bu konuda uzman olan ekran üreticisi Corning, Gorilla Glass gibi çizilmelere ve darbelere dayanıklı camların yanı sıra elle çok temas etmesinden kaynaklanan ekran üzerindeki bakterilere çare olacak bir cam teknolojisi üzerinde çalışıyor. Corning’in yeni camıyla akıllı cihazlar bakterileri kendi kendine öldürecekler.

1373364197_corningantimicrobial-500x281.jpg

Anti bakteriyel cam teknolojisini üreten firma sonuçlarını da açıkladı. Yukarıda gördüğünüz görselde normal cam ile anti mikrop özelliğine sahip camın arasındaki fark gösterilmiş. Corning Antimicrobial Glass üzerinde 90 dakika sonundaki bakteri karşılaştırması yapmış.

1373364217_corningantireflective-500x281.jpg

Corning firması bunun yanı sıra güneş ışığından daha az yansıma yapan bir cam teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.