Amerika'nın 'Hayalet'i V-22 Osprey'in özellikleri - Page 1

Helikopter ile uçak arasında bir geçiş formuna sahip olan ve hem dikey hem de kısa kalkış yeteneğine sahip olan bu uçaklar, radarda gözükmüyor.

Amerika'nın 'Hayalet'i V-22 Osprey'in özellikleri - Page 2

Şu anda sadece ABD Deniz ve Hava Kuvvetlerinde kullanılan V-22 Osprey'lerin azami menzili 1000 km. Radara yakalanmadan saatte 509 km hız ile gidebilen savaş uçakları çok görevli olarak kullanılabiliyor.

Amerika'nın 'Hayalet'i V-22 Osprey'in özellikleri - Page 3

UÇAĞIN ÖZELLİKLERİ:

V-22 Osprey, müşterek kullanımlı, çok görevli askeri rotor döndüren (tiltrotor) hava aracı. Helikopter ile uçak arasında bir geçiş formuna sahip olan uçak, Dikey (VTOL) ve kısa (STOL) kakış yeteneği vardır.

Amerika'nın 'Hayalet'i V-22 Osprey'in özellikleri - Page 4

Konvansiyonel helikopterlere uygun görevleri turboprop uçaklardaki gibi daha uzun menzil ve yüksek hızlı seyirle gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Bell Helicopter Textron tarafından, Boeing Helicopters partnerliğinde geliştirilmiştir. Şu anki kullanıcıları ABD Deniz Piyadeleri ve ABD Hava Kuvvetleri'dir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.