Bilim & Teknik

Apple Sanal Gerçeklik Dünyasına mı Giriyor?

Apple sanal gerçeklik uzamanı Prof. Doug Bowman'ı işe aldı!

Apple Sanal Gerçeklik Dünyasına mı Giriyor?

Sanal Gerçeklik ve Nesnelerin İnterneti son dönemde en sık konuşulan konuların başında gelmekte. Birçok kişi akıllı telefonların gelecekte hangi noktaya ulaşacağını düşüne dursun; gelecekte telefonların sanal gerçeklik üzerine kurulacağını şimdiden söyleyebilriz. Yoksa siz bundan 100 yıl sonra halen 5,5 inç ekranlar ile uğraşacağımızı mı düşünüyordunuz?

Sanal gerçeklik konusu öylesine önemli bir noktaya ulaştı ki bu konuda birçok firma önemli işlere imza atmaya başladı. En başlarda tamamen KickStarter projeleri kapsamında başlayan bu gelişim; Google'ın da bu işe destek vermesi sayesinde oldukça önemli bir gelişim gösterdi.


Hangi sanal gerçeklik gözlüğü daha iyi bir deneyim sunacak bunu şimdiden söylemek zor ama dünyanın en zengin firması Apple Financial Times gazetesine göre Amerika'da sanal gerçeklik konusunda ödüller kazanan Prof. Doug Bowman'ı şirket bünyesine kattı.

1453447858_doug-a-bowman.jpgBunun en önemli tarafı ise Apple'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı patent başvuruları. Apple'ın iOS destekli bir hareket kontrolcü ile 3D Hyper Gözlük ile ilgili yaptığı patent başvurusu firmanın uzun vadede (ne kadar uzun tartışılır yeni bir ürün üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. 

1453448391_102434105-appleheadsetdiagram.530x298.jpg

Apple Sanal Gerçeklik gözlüklerinin özellikle ürün deneyimleme noktasında büyük bir kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Bakalım Apple'ın bizler için sürprizi ne?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.