Bilim & Teknik

Apple'ın gizli projesi sızdı!

Apple patent başvurusu yaparken yeni ürünü sızdı!

Apple'ın gizli projesi sızdı!

ABD merkezli teknoloji devinin üzerinde çalıştığı proje patent başvurusu ile deşifre oldu. T228 kodlu 2020'de tanıtılması planlanan proje sanal gerçeklik üzerine odaklanıyor. Geçtiğimiz aylarda sanal gerçeklik gözlükleri üzerine çalışmalar yaptığı öne sürülen Apple bu patent başvurusu ile iddiaları doğrulamış oldu.

1510224288_fsb3yofff0cagclm8ybtia.jpg

ABD merkezli teknoloji devinin üzerinde çalıştığı proje patent başvurusu ile deşifre oldu. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Apple'ın sanal gerçeklik gözlükleri 2020 yılında raflardaki yerini alacak. iOS benzeri bir işletim sistemine sahip olacak gözlük reality OS isimli bir sistem ile çalışacak.

1510224279_tkye20xdkiqvtguzbjda.jpg

Apple'ın CEO'su Tim Cook, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada arttırılmış gerçeklik teknolojisinin önemine değinmiş ve Apple'ın bu alana yöneleceğinin sinyallerini vermişti. Ancak şirketin T228 kodlu proje ile ilgili henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.