Birleşmiş Milletler görevleri başta olmak üzere, NATO ülkelerinde, Doğu ve Orta Avrupa bölgelerinden Afrika'ya kadar dünyanın farklı noktalarında 30 bine yakın askeri aracı kullanılan Otokar'ın yeni nesil çok tekerlekli modüler aracı ARMA 8x8, yüksek taktik ve teknik özelliklere sahip.

Üstün hareket kabiliyeti, yüksek mayın, balistik koruma özelliğinin yanı sıra orta ve yüksek kalibre silah sistemi entegrasyon opsiyonları bulunan ARMA, en zor arazi ve iklim koşullarında barış koruma ve insani yardım operasyonlarında hizmet veriyor.

Amfibik opsiyonu da mevcut olan ARMA 8x8, özellikle yüksek muharebe ağırlığı ve geniş iç hacmiyle dikkati çekiyor. Zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, havan aracı, alçak ve orta irtifa hava savunma aracı, istihkam aracı, zırhlı kurtarıcı, komuta kontrol aracı gibi farklı görevlerde yer alabilen Otokar ARMA, 7,62 mm'den 105 mm'ye kadar farklı silah sistemleriyle kullanılabiliyor.

ARMA, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleriyle de donatılabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.