Asgari ücrete seçim zammı geliyor! İşte çalışanların alacağı yeni rakam! - Page 1

Şu sıralar Türkiye'nin en önemli gündemlerinden birisi de seçim. Peki seçim öncesi işçi ve memuru sevindirecek ara zam haberi gelecek mi? Herkes bu müjdeli habere kilitlenmiş durumda.


Türkiye şu sıralar seçim için geri sayıma geçmiş durumda. Eğer büyük bir aksilik olmazsa Mayıs ayında sandık başına gideceğiz. Seçimin yaklaşmasıyla birlikte çalışanların zam talebi de tekrardan gündeme geldi.

Asgari ücrete seçim zammı geliyor! İşte çalışanların alacağı yeni rakam! - Page 2

Hali hazırda asgari ücrete bu yılın hemen başlarında yüzde 50’yi aşan bir zam gelmişti. Bu sayede asgari ücret tutarı 8500 TL’yi geçti. Fakat ilk iki ayda yükselen enflasyon yeni bir zammın gerekliliğini hissettirmeye başladı.

Asgari ücrete seçim zammı geliyor! İşte çalışanların alacağı yeni rakam! - Page 3

Özellikle Maraş depreminden sonra pek çok şehirde kira fiyatlarında fahiş artışlar yaşanması asgari ücrete gelecek zam beklentilerini de yükseltti. Peki asgari ücrete yeni bir zam gelecek mi?

Asgari ücrete seçim zammı geliyor! İşte çalışanların alacağı yeni rakam! - Page 4

Şu sıralar asgari ücrete yeni bir zammın geleceği kulislerde yüksek sesle konuşulmaya başlamış durumda. Bu zammın Nisan ayında duyurulacağı ve Mayıs ayının başında maaşlara yansıtılacağı iddia ediliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.