Bilim & Teknik

ATAK gösteriye geçti!

Bakanlar, T129 ATAK helikopterinin gösterisini izledi.

ATAK gösteriye geçti!

Türkiye'nin yerli helikopteri ATAK test uçuşlarını tamamladı ve gösteri uçuşlarına başladı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve konuk bakanlar, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen T129 ATAK helikopterinin gösterisini izledi.

1368077212_atakk.jpg

T-129 performans açısından Türkiye'nin mevcut AH-1 Süper Kobra helikopterlerinden daha ileride özelliklere sahip. Türkiye, T-129 helikopterlerinin tek üretici ülkesi konumunda olacak ve yapılan sözleşme dahilinde Türkiye, T-129 konfigürasyonunun fikri mülkiyetine ortak olmanın yanı sıra, üçüncü ülkelere (İngiltere ve İtalya hariç) doğrudan pazarlama ve satış haklarına da sahip.

11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı kapsamında İstanbul'a gelen konuk ülke bakanları ile birlikte T129 ATAK helikopterinin gösterisini izleyen Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Büyükçekmece açıklarında demirleyen TCG Heybeliada savaş gemisine geçti.

Yorumlar
rambo
Haydi Türkiye m daha da ileriye. sizlerle gurur duyuyoruz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.