Bilim & Teknik

Ay'da yaygın olarak su bulunduğu iddia ediliyor!

NASA'daki bilim insanları Ay'da tahmin edilenden çok daha yaygın ve bol su bulunduğunu keşfetti!

Ay'ın bir çok yerinde su bulundu!

NASA, Ay keşif uydusu olan Lunar Reconnaissance Orbiter'ın suyun Ay'ın tüm enlemlerinde, zamana veya yer oluşumuna bakılmaksızın var olduğunu tespit ettiğini açıkladı. 

Ay'da yaygın olarak su bulunduğu iddia ediliyor! - Resim : 1

Araştırmaya liderlik eden Joshua Bandfield, Günün hangi saatinde veya hangi enlemde olursa olsun su sinyallerinin sürekli mevcut olduğunu görüyoruz. dedi. Eski araştırmalarda Ay'da suyun yalnızca kutup enlemlerinde buz halinde olduğu, su sinyallerinin 29,5 gün süren ay günü içinde azalarak yok olduğu açıklanmıştı. 

Ay'da suyun nasıl bulunduğu hala gizemini koruyor. Bu konuda en yaygın tez, Güneş rüzgarlarıyla taşınan oksijen ve hidrojen moleküllerinin Ay yüzeyinde birikmesiyle oluştuğu.

Yorumlar
Sefser
Hadi bakalim benxe diyorum dünyada su var. Yeni dunya aramaxa gerek yok eldeki ni korumadiktan sonra. Orasida oburude ayni burasi gibi olacak. Kaldiki kacak yer yok kıyametten okyanus ortasında kal sandal ile kürek cek dur belki varirisin akıntı ile kıyıya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.