Bilim & Teknik

Beyin ameliyatı sosyal medyada paylaşıldı - video

UCLA cerrahları yaptıkları beyin ameliyatını canlı olarak Twitter, Instagram ve Vine'da paylaştı.

Beyin ameliyatı sosyal medyada paylaşıldı - video

İnsanlar genelde bütün yaşadıklarını Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşırlar. Ancak bazı şeyler kapalı kapılar ardında gerçekleşir ve sosyal medyada paylaşmak mümkün değildir. Bunlardan biri de beyin cerrahisi yani bir beyin ameliyatı.

Ancak artık kapalı kaplılar arkası da görüntülenmeye başlandı. Beyin kalp pili implantasyonu takılması için operasyon geçiren bir hastanın görüntüleri canlı olarak üç sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı. Altı saat süren ameliyatını Twitter, Vine ve Instagram olmak üzere üç sitede canlı olarak gösterildi.

1369472117_brain-surgery-live-social-media.png

Ameliyat hasta uyanıkken yapıldı ve hatta hasta ameliyat esnasında gitar çaldı. Hastane insanları bu tarz ameliyatlara karşı korkusunu azaltmak için bu paylaşımları yaptığını açıkladı. Ayrıca beyin pili, Parkinson hastalığı gibi temel titreme gibi rahatsızlıklarda tedavi etmek için bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Aşağıda Vine'da paylaşılan kısa videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
cok ilginc bır sey
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.