Benim liste epey uzun... Hele haberleri dinlerken... İnsan düşüncelerini tespit etmek için geliştirilen teknoloji ve bu teknolojiyi kullanarak insanlar üzerinde kontrol kurma isteği, inanın bana, atom bombasından daha da tehlikeli. Her ne kadar bu inanılmaz buluşlar insanoğlunun hayatını çok güzelleştirebilecek potansiyeli taşısa da... Uyanık olmakta fayda var...

ALZHEIMER HASTALIĞININ TEDAVİSİ İÇİN YANAN IŞIK Washington Üniversitesi bilim insanları, Alzheimer hastalarının beyninde oluşan “amiloid plakları”nın kanda yükselen şeker ile orantılı olarak arttığını gösterdi. Daha önceki yıllarda da, Alzheimer hastalığının, daha çok şeker hastalığı olanlarda geliştiği sadece istatistiki değerlere bakılarak söyleniyordu.

Fakat ilk kez 4 Mayıs tarihinde, The Journal of Clinical Investigation adlı bilimsel dergide yayımlanan bir makaleyle deneysel olarak iddia edilen hipotez desteklenmiş oldu. Araştırma yöneticisi Dr. Shannon Macauley, bu son derece önemli buluşu şöyle özetledi:

“Öyle görünüyor ki çok sağlıklı bir insanda dahi aşırı tatlı tüketimi ile kandaki glikoz oranı yüksek seyrederse beyinde beta amilod oranı % 20 artıyor. Şayet kişide zaten Alzheimer hastalığı yani beyinde plak oluşumu varsa ve de kanda şeker düzeyi yüksekse plaklarda % 40 oranında daha hızlı bir artış görülüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.