Bilim adamları bu 16 hayvanın geri gelmesini istiyor! - Page 1

3. Tüylü Mamut: Efsanevi Tüylü Mamut, bir zamanlar Kuzey Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika topraklarında hüküm sürmüştür. 4.000 yıl öncesine kadar az sayıda olsa da, mamuta rastlanıyordu. Donan kalıntılarında korunmuş DNA`ları sayesinde hayata döndürülmelerine olanak var.

Bilim adamları bu 16 hayvanın geri gelmesini istiyor! - Page 2

4. Moa: Moa, Yeni Zelanda`da yaşayan, boyu 3,5 metreyi geçen ve uçamayan bir kuştur. Moalar, Maori halkının gelişiyle yaşanan avlanma ve ormanların yok olmasının ardından yok olmuştur.

Bilim adamları bu 16 hayvanın geri gelmesini istiyor! - Page 3

5. İrlanda Geyiği: İrlanda Geyiği, gelmiş geçmiş en büyük geyiklerden biriydi. Adı her ne kadar İrlanda geyiği olsa da, neredeyse 7.700 yıl öncesine kadar Avrupa, Asya ve Afrika`da yaşamıştır.

Bilim adamları bu 16 hayvanın geri gelmesini istiyor! - Page 4

6. Dodo: Uçamayan kuş Dodo, Mauritius Adası`nda yaşıyordu fakat aşırı avlanma ve yumurtalarını yiyen farelerin adaya gelişiyle; 1640`larda nesli tükendi. İnsanlarla karşılaşana kadar onları savunmaya geçirecek hiçbir yırtıcı olmadığı için; Dodo kuşları insanlar için kolay bir hedef olmuştur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.