Bilim & Teknik

Bilim saatine göre kıyamete 3 dakika kaldı!

Bilim adamlarına göre dünyanın sonunu sembolize eden Kıyamet Saati, iki dakika ileri alınarak 11.57'ye getirildi.

Bilim saatine göre kıyamete 3 dakika kaldı!

Bilim adamları dünyanın sonunu sembol eden "Kıyamet saati"'ni güncelledi. Aralarında Nobel ödüllü bilim insanlarının olduğu Atom Bilimcileri Bülteni (BAS), dünyanın sonunu sembolize eden "Kıyamet Günü Saati"ni iki dakika ileriye aldı.

"Akrep 12.00'yi gösterdiğinde her şey için çok geç olacak" diyen bilim adamlarının iddiasına göre dünyanın sonuna üç dakika kaldı. Riskin en büyük sebeplerinin nükleer savaş riskinin artması ve küresel iklim değişikliği olduğu belirtildi.

1422136939_img20150124235957.jpg

BAS Direktörü Kennette Benedict, iklim değişikliğinin deniz seviyelerinin yükselmesine ve kuraklığa neden olacağını söyledi. ABD'de faaliyet gösteren kurum, kıyamet saatini 11.57'ye getirme kararını, Nobel ödüllü 18 bilim insanının da bulunduğu Kefiller Kurumu'na danışarak verdi. Kıyamet Saati, ABD'yle Sovyetler Birliğinin arasındaki gerginliğin azaldığı 1960'ların başında geriye alınarak 11.48'e çekilmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.