Bilim & Teknik

Biz 5G'yi beklerken Çin 6G'ye geçiyor

Çin'den gelen yeni bilgilere göre 6G yolda! İşte detaylar

Biz 5G'yi beklerken Çin 6G'ye geçiyor

Çin hükümeti tarafından desteklenen bir endüstri kuruluşu, 6G hakkında kısa bir süre önce bir beyaz kitap yayınladı. Burada, yeni nesil mobil ağ uygulamaları ve potansiyel anahtar teknolojileri vurgulandı.

Çin hükümeti tarafından desteklenen bir endüstri kuruluşu Pazar günü 6G teknolojisi hakkında bir beyaz kitap yayınladı. 5G mobil ağların en yüksek hızından 10 kat daha hızlı olabilecek yeni nesil kablosuz teknoloji için uygulamalar ve potansiyel anahtar teknolojile vurgulandı.

6G teknolojisi geliyor

Teknik inceleme ayrıca, 6G ağının, 5G mobil ağların en yüksek hızlarından 10 kata kadar daha yüksek hızlar sunabileceğini de ekledi. GlobalTimes raporuna göre, makale tüm endüstri için net bir rehber hazırladı. Makale hatta 6G için araştırma ve geliştirme planına bir başlangıç ​​​​da sundu. Beyaz kitap tarafından vurgulanan en dikkate değer yönlerden biri, Çin'in 2030 yılına kadar teknolojiyi ticari olarak piyasaya sürme hedefleriydi.

Başka bir deyişle, bu aynı zamanda Çin ile ABD arasındaki başka bir teknoloji yarışına da işaret ediyor. ABD, gelecek nesil için telekomünikasyon endüstrisinde Çin'i yakalamaya çalışsa da, Çin'in mevcut 5G'deki liderliği sayesinde, muhtemelen 6G döneminde tekrar lider olacak. Bu da Çin'e yeni nesil telekomünikasyonun küresel teknolojik ve ekonomik etkilerini yeniden şekillendirmek için daha fazla potansiyel sağlayacak.

Beyaz kitap, 6G hizmetlerinin de üç büyük yeni gelişme eğilimine sahip olacağını ekledi. Bir China Mobile araştırma personeli de GlobalTimes'a telekom operatörünün potansiyel spektrum seçimleri olarak terahertz dalgalarını ve görünür ışığı test ettiğini söyledi.

5G
Yorumlar
Dogukan
Yahu neden sürekli aşağılık kompleksi. Arkadaşlar dünyada 200 ülke var. 5 g ye denemeye başlayan ülke sayısı 40 . Halkının yüzde 50 si 5g yi kullanan ülke sayisi sifiiiiir. Biz neden ülkemizi bu kadar kucumsuyiruz. Dünyada 4g penetrasyonu en yüksek ülkelerden birisiyiz. Ben geçen new yorkta 4g denedim. 50 mgbit izmitte 90 megabit. Siz hala niye kendinizi küçümsüyorsunuz .
Cevapla
Sef
Bizde geçeriz 6.5 g ama 150 yıl sonra
Cevapla
Elcan
Biz 3g ile maks 10mbps internet alalım millet 6g ile 10gbps alacak öylemi
Cevapla
Bir Yol
Terahertz ve görünür ışık ile veri iletimi inanılmaz ama gökten İsa bu sefer kesin inecek
Cevapla
Para Yok Paraa
Sakin ol şanpiyon
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.