Biz 5G'yi beklerken Çin 6G'ye geçiyor

Çin'den gelen yeni bilgilere göre 6G yolda! İşte detaylar

Biz 5G'yi beklerken Çin 6G'ye geçiyor

Çin hükümeti tarafından desteklenen bir endüstri kuruluşu, 6G hakkında kısa bir süre önce bir beyaz kitap yayınladı. Burada, yeni nesil mobil ağ uygulamaları ve potansiyel anahtar teknolojileri vurgulandı.

Çin hükümeti tarafından desteklenen bir endüstri kuruluşu Pazar günü 6G teknolojisi hakkında bir beyaz kitap yayınladı. 5G mobil ağların en yüksek hızından 10 kat daha hızlı olabilecek yeni nesil kablosuz teknoloji için uygulamalar ve potansiyel anahtar teknolojile vurgulandı.

6G teknolojisi geliyor

Biz 5G'yi beklerken Çin 6G'ye geçiyor - Resim : 1

Teknik inceleme ayrıca, 6G ağının, 5G mobil ağların en yüksek hızlarından 10 kata kadar daha yüksek hızlar sunabileceğini de ekledi. GlobalTimes raporuna göre, makale tüm endüstri için net bir rehber hazırladı. Makale hatta 6G için araştırma ve geliştirme planına bir başlangıç ​​​​da sundu. Beyaz kitap tarafından vurgulanan en dikkate değer yönlerden biri, Çin'in 2030 yılına kadar teknolojiyi ticari olarak piyasaya sürme hedefleriydi.

Başka bir deyişle, bu aynı zamanda Çin ile ABD arasındaki başka bir teknoloji yarışına da işaret ediyor. ABD, gelecek nesil için telekomünikasyon endüstrisinde Çin'i yakalamaya çalışsa da, Çin'in mevcut 5G'deki liderliği sayesinde, muhtemelen 6G döneminde tekrar lider olacak. Bu da Çin'e yeni nesil telekomünikasyonun küresel teknolojik ve ekonomik etkilerini yeniden şekillendirmek için daha fazla potansiyel sağlayacak.

Beyaz kitap, 6G hizmetlerinin de üç büyük yeni gelişme eğilimine sahip olacağını ekledi. Bir China Mobile araştırma personeli de GlobalTimes'a telekom operatörünün potansiyel spektrum seçimleri olarak terahertz dalgalarını ve görünür ışığı test ettiğini söyledi.