Boeing 747'nin inanılmaz dönüşü! - Page 1

Yalnızca kuyruk kısmı olmayan Boeing 747 ise festival tarihinin en büyük sanat aracı olma özelliğini taşıyor. Uçağa binen katılımcılar, interaktif ve sürükleyici sanatsal bir deneyimle baş başa kalıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden kanaat önderleri eşliğinde günlük konuşmalar yapılıyor, uçağın üst katında festival katılımcılarını uçsuz bucaksız bir çöl manzarası karşılıyor.

Boeing 747'nin inanılmaz dönüşü! - Page 2

Sanatseverler, sembolik hayat yolculuğuna çıkmadan önce duygusal yüklerini bir kenara bırakıyor ve güvensizlik kontrol noktasından geçerek uçağa adım atıyor. Uçağın içinde ise bitmeyen partiler, müzik performansları ve daha pek çok etkinlikle rüya gibi, birinci sınıf bir ruhsal yolculuğa çıkıyor.

Boeing 747'nin inanılmaz dönüşü! - Page 3

Eski 747’yi sanatsal yerleştirmelerin yapıldığı bir araca dönüştürme fikri Big Imagination Foundation adındaki yaratıcı ve dönüştürücü çalışmalar yapan organizasyona ait. Sanatçı ve mühendislerden oluşan 100 kişilik gönüllü bir ekip Indiegogo’daki kampanyanın da yardımıyla uçağın içini boşaltarak oturma üniteleri, ekranlar ve aydınlatma ile birlikte iç mekanı yeniden yaratmış.

Boeing 747'nin inanılmaz dönüşü! - Page 4

Uçağın boyu uzatılmış, kokpite yeni bir görünüm kazandırılmış. Festivalin biteceği 5 Eylül tarihine kadar çöldeki geçici bir şehir gibi kalacak olan uçak, katılımcılara rüyaya yakın, interaktif bir deneyim yaşatacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.