Bu çılgın kareler nasıl çekiliyor? - Page 1

Fotoğrafı çektiği sırada Aburto ve timsah arasında neredeyse hiç mesafe yok ve bu tek kareyi alabilmek için Meksikalı fotoğrafçının yaptığı şey kıpırdamadan sabırla beklemek ve sakin kalmak.

Sonrasında bu efsane fotoğraf ortaya çıkıyor. Okyanusları korumak için uğraşan Octavio Aburto’nun yaptığı işleri kendi web sitesinden ve Facebook hesabından takip edebilirsiniz.

Buzun üzerinde sallanmak

Bu çılgın kareler nasıl çekiliyor? - Page 2

Macera fotoğrafçısı Christian Pondella bir ipe bağlanıp garip yerlerde sallanmayı seviyor. Kanada’nın British Columbia bölgesindeki donmuş Helmcken Şelaleleri'ne tırmanan Will Gadd’ı fotoğrafladığı o günde de hissiyatı tam olarak bu!

Christian yaptığı işi şöyle anlatıyor: “Yaptığım iş, hayatı boyunca buralara gelip bu tarz bir tecrübe yaşayamayacak insanlara bu eşsiz anları nakletmek. Ölümle burun buruna geldiğiniz bu tür yerlerde, çoğu zaman tesadüf eseri hayatta kaldığınızı daha iyi anlıyorsunuz. Doğa Ana sizin için çalıştığı kadar bazen sizin aleyhinize de hareket edebiliyor. Macera fotoğrafçılığında başarıyı yakalamak genellikle Doğa Ana’nın o ikinci hali ile içli dışlı olmayı gerektiriyor.”

Bu çılgın kareler nasıl çekiliyor? - Page 3

Christian Pondella bu yıl sadece Will Gadd’ın Helmcken’deki macerasını fotoğraflamadı, aynı zamanda ana akım haber kanallarına konu olan ve ilk defa geçilen donmuş Niagara geçişini de o çekti.

Bu çılgın kareler nasıl çekiliyor? - Page 4

Ben Thouard yüzmeyi seviyor ve bu yüzden Tahiti’de yaşıyor. Thouard sadece yüzmeyi değil, sörf fotoğrafları çekmeyi de seviyor ve Tahiti bu iş için en ideal yerlerden biri. Güney Pasifik’in dev dalgalarıyla dövülen keskin kayalıkların hemen yanında bu işi yapmak biraz tehlikeli olsa da, çekilen tek bir başarılı kare bile buna değebiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.