Bu deneyler dünyayı değiştirecek! - Page 1

Yeni nesil sinekler Neden yapıldı: Hastalıkları ortadan kaldırmak için. Sonuç: Önümüzdeki yıllarda sonuçları gözlemlenecek. Genetiği ile oynayarak hastalık taşımayan bir sinek türü geliştirildi. Burada ki amaç, sineklerin sıtma ve parazit, mikropları taşımasını engellemek. uzmanlar yaklaşık 10 yıl içinde bu sineklerin doğaya bırakılacağını belirtiyor. Parazitlerin bulaşamadığı bu sinekler diğer sineklerden daha güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturuyor. Bu deneydeki amaç, sinekler üzerinden yayılan hastalıkları, sinekleri yok etmeden tamamen engellemek. Önümüzdeki yüz yıllık süreç içerisinde, insanların ürettiği bu yeni nesil "steril" sinekler, diğer sineklerin yerini alacak

Bu deneyler dünyayı değiştirecek! - Page 2

Domuz adam!Neden yapıldı: Hibrid canlı üretimiyle organ nakli için kaynak oluşturmak amaçlı. Sonuç: Proje iptal edildi ya da bilinmiyor. Sydney araştırmacıları, bir kuzu fetusuna insan kemik iliği hücreleri aşıladı. Fetusta, insan kemiği ve kası gelişti. Bir sonraki çalışmada, insan ve domuz melezi elde ettiler. İnsan hücreleri, domuz yumurta hücresinin çekirdeğine aşılandı. Hayvansal genetik kod uzaklaştırıldı. Embriyo, bilim adamları tarafından tahrip edilmeden önce 32 gün yaşadı. Ancak henüz hakkında bir kesinlik kazanmamış, Çin'den gelen bazı görüntüler bu embriyonun daha uzun bir süre hayatta kaldığına yönelik şüpheler uyandırıyor. Fakat bu görüntünün domuz-maymun karışımı bir genetiğe sahip olduğu da iddialar arasında. Her halukarda bu projenin akıbeti net olarak bilinmiyor.

Bu deneyler dünyayı değiştirecek! - Page 3

Nazilerden miras kalan ikiz kasabası Neden yapıldı: Üstün ırk oluşturma ideali. Sonuç: Proje sonlandı ancak sonuçları bir kaç kuşak boyunca görülmeye devam edecek. Third Reich için uygun bir üstün ırk yaratmakla görevli "Ölüm Meleği" Josef Mengele, 1943 Mayıs'ından 1945 Ocak'a kadar Auschwitz'de doktor olarak çalıştı. Amacı genetik olarak ilginç ikizlerin ne metodla doğduğunu keşfetmek ve efendisi Adolf Hitler için bu oranı yapay olarak artırmaktı. Senelerce bilim adamları Brezilya'daki küçük bir kasabada her beş hamilelikten birinin ikizlerle sonuçlandığını bulmaya çalıştı. Doğan çocukların pek çoğu da mavi gözlü ve sarı saçlıydı. Bugün Candido Godoi sakinleri, Mengele'nin bu bölgeye pek çok defa geldiğini (1960'larda) ve ilk başta veteriner olduğunu söylemesine rağmen sonrasında kadınlara tedavi uyguladığını ifade ediyor.

Bu deneyler dünyayı değiştirecek! - Page 4

Klonlar dünyasına giriş Neden yapıldı: Klonlama teknolojisiyle teknik olarak ölümsüzlüğü mümkün kılmak. Sonuç: Hayvanlar üzerindeki testler başarılı. İnsanlar üzerinde denenip denenmediği bilinmiyor. 16 Senedir Dondurulmuş Olarak Duran Fareden Yeni Bir Yaşam Formu: Araştırmacı bilim adamları on altı yıldır dondurulmuş ve ölü olan biçimdeki farenin klonlarını yarattı. İlk kez donmuş bir hayvan klonlanmış oldu. Japon bilim adamları çalışmalarından tüm insanlığın faydalanabileceği ve tüylü mamut gibi soyu tükenmiş geri getirebileceklerini söyledi. Eleştirmenler insanların ölü akrabalarını klonlayacakları günün böyle yaklaşabileceğini söylüyor. Hatta bu yepyeni bir sektöre yol açabilir. İnsanlar klonlanabileceklerini düşünerek donduruculara bedenlerinden birer parça koyabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.