Bu fütüristik araçlar inanmak çok zor - Page 1

Güneş gücüyle havalanalım

Araç: Güneş enerjisi ile çalışan uçak
Mekan: Gökyüzü
En çekici yanı: Dayanıklılık, süreklilik

Maceracı Bertrand Piccard’ın hedefi kıtalararası, durmadan seyahat edebilen bir hava aracı yaratmak. Piccard dünyanın etrafını havadan tek bir defada dönmeyi planlıyor ve bu rüya uçuş 2015’te gerçekleşecek.

Bu fütüristik araçlar inanmak çok zor - Page 2

1.2 milyon dolarlık su altı giysisi

Araç: ExoSuit
Mekan: Derinler!
En çekici yanı: Vurgun yemeden hava soluyabilmek

250 kiloluk bu elbise sizi denizin 330 metre altına kadar konforlu bir şekilde indirebiliyor. Altı kaval, üstü şişhane görüntüsüne bakmayın; bu özel giysinin fiyatı 1.2 milyon dolar. Bu kadar pahalı bir araçla ne mi yapacaksınız? Bilimin hizmetine sunacaksınız elbette.

Bu fütüristik araçlar inanmak çok zor - Page 3

Üç olabilecekken neden iki tekerlekle yetinelim?

Araç: Üç tekerlekli elektrikli bisiklet
Mekan: Yeryüzü
En çekici yanı: Kullanıcı çeşitliliği

Hemen söyleyelim; bu büyükbabalarımızın zamanında yokuş aşağı kaymak için kullanılan el yapımı oyuncaktan biraz farklı bir şey. Zorlu arazi şartlarında hareket etmek için tasarlanan araç, gücünü fırçasız bir doğru akım motorundan alıyor. Her türlü sporcu ve özellikle engelli maceracılar için ideal bir seyahat yöntemi.

Bu fütüristik araçlar inanmak çok zor - Page 4

Yeni zirvelere ulaşmak

Araç: SkyRunner
Mekan: Gökyüzü ve yeryüzü
En çekici yanı: Havada kalma süresi

Dış mekan maceracılığına farklı bir boyut kazandıran SkyRunner aslında üzerine paraşüt iliştirilmiş bir çöl aracı. Havalandığı zaman 100 kilometre hıza ulaşabilen araç, üstün süspansiyon sistemi sayesinde yere hafifçe temas ederek tekrar havalanabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.