Bu gizli özellikler çok işinize yarayacak! - Page 1

Skype kişilerinizi paylaşın

Skype kişilerinizi başkalarıyla nasıl paylaşabilirsiniz? Bunun en kolay yolu, bir sohbet penceresi açıp kişiyi metin kutucuğuna sürüklemek. Tek bir kişiyi sürükleyebileceğiniz gibi, birden fazla kişiyi de seçip sürükleyebilirsiniz.

Bu gizli özellikler çok işinize yarayacak! - Page 2

WinRAR ile bozuk arşivleri açın

WinRAR, şu anki en iyi sıkıştırma araçlarından bir tanesi. Bazı özel işlevlerle gelen WinRAR, hasar gören arşivleri çoğunlukla açabiliyor. Çift tıklamayla açamadığınız bir arşivdeki veriler tamamen kaybolmamış olabilir. Böyle bir dosyaya sağ tıklayın ve Dosyaları çıkart'a tıklayın. Açılan pencerede "Bozuk dosyaları koru" seçeneğini işaretleyin". Arşivde birden çok dosya varsa, en azından bazılarını kurtarma olasılığınız var.

Bu gizli özellikler çok işinize yarayacak! - Page 3

Gimp'teki Photoshop modu

Gimp, Photoshop kadar üstün bir resim düzenleyicisi olmayabilir ancak tamamen bedava. Uygulama için yapılan en önemli eleştiriler ise kullanıcı arayüzüyle ilgili. Ancak küçük bir numarayla görünümü daha kullanımı kolay bir hale getirebilirsiniz. Önce Window'a, ardından "Single Window Mode"a tıklamanız yeterli.

Bu gizli özellikler çok işinize yarayacak! - Page 4

Daemon Tools Lite ile yazın

Daemon Tools Lite, çok popüler bir disk imajı bağlama yazılımı. Birçok kullanıcının bilmediği bir detay ise, uygulamanın imaj dosyalarını diske yazabildiği. Tek yapmanız gereken, imaj dosyasına sağ tıklayıp "Burn Image to Disk" seçeneğine tıklamak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.