Hello Kitty Tırtılı

Bu tırtıl Çin Kahverengi Çalı Kelebeğinin(Mycalesis gotama) bir şeklidir fakat yüzü tüm dünyada tanıdık olan Hello Kitty'e benzemektedir.Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi bu tatlı tırtıllar tırtılların memleketi olan Japonya'da oldukça popülerdir.

Elvis Presley Arazi Böceği

Bir fotoğrafçı Elvis'in yüzünü bir böceğin sırtında gördükten sonra tamamen sarsılmıştır.Sırtındaki insan gözünü andıran çizgilerle, burun, ağız ve arkaya doğru taranmış saçlarla bu alışılmadık kokan böcek rock'n'roll'un kralına benzemektedir.

Donald Trump Tırtılı

Benzerliği görebilirsiniz değil mi?Bu bir Megalopyge opercularis ya da güve tırtılıdır.Fotoğrafçı Jeff Cremer ve biyolog Phil Torres tarafından Peru yağmur ormanında tespit edilmiştir.Kürklü görünür ve kabarık birer güve olurlar fakat dokunmayın!.Kürkleri zehir saçan dikenlerden yapılmıştır ve günlerce süren ağrılı şişmelere neden olabilir.

Sepet Örügüsü Tırtılı

Evrimin çok fazla sağduyusu yok değil mi?İlk başta dünyadaki en renkli ve cezbedici tırtılı yapmaya karar verir daha sonra ürkütücü birçok dikenle kaplamaya karar verir. Sadece Kuzey Avustralya'nın çeşitli bölgelerinde bulunur, bu dolambaçlı işler çeviren tırtılın Calcarifera ordinate olarak bilindiğini ve aynı anda batan üç eşekarısı dikeninden daha acı verici güçlü dikenleri olduğunu duyduk.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.