Zihninizi okuyan yastık: Güçlü bir şekerleme yapmak pillerinizin yeniden dolması, kendinizi yeniden enerjik hissetmeniz için en iyi yoldur. Fakat öğleden sonra çok fazla uyumak ise kendinizi daha fazla sersemlemiş hissetmenize neden olabilir. Bu nedenle Sony'nin yeni akıllı yastığını deneyin. Yastığın yüzeyine yerleştirilmiş olan bir elektrot siz uyurken başınıza dayanıyor ve beyin dalgalarınızı (nöral aktivitenizdeki ritimleri) izliyor. Uykunun farklı aşamaları farklı beyin dalgası frekanslarıyla ilişkilendirilmiş. Örneğin, rüya gördüğümüz REM uykusu hızlı alfa beyin dalgalarıyla belirlenmiştir.

Kendisini temizleyen dokunmatik ekran: Okula giden tüm çocukların bildiği gibi, sıcak ve nemli parmaklar mikrop taşır. Bu nedenle Microsoft, ekranı kaplayacak transparan bir film üzerine ultraviyole ışığı tutarak tüm kir ve kokuları giderecek bir dokunmatik sistem üzerinde patent almaya çalışıyor. Işık filmin her yerini gezecek, bakterileri ve virüsleri öldürüp parmak uçlarınızı dezenfekte edecek. Mikropların aşırı şekilde çoğalmasını önlemek için siz ekrana dokunmayı bıraktıktan sonra bile sistem kendi kendini açabilecek.

Yüksek çözünürlüklü grafikler ve hareket kontrolleri artık oyunları gerçekçi bir deneyime çeviriyor. Fakat, şimdi Microsoft oturma odanızı tümüyle hareketle doldurarak bu deneyimi bir adım daha ileri taşımayı düşünüyor. Dünya teknoloji devi bu yeni teknolojisi için patent başvurusunda bulundu. Yeni teknolojide odanızın 4 duvarı da tahrip edici bir savaş adası ya da otomobil yarışı pistine dönüşebilecek.

Glukoz lensleri: Yeni kontak lensler özellikle şeker hastaları için geliştirildi. Özel bir kimyasal jel ile tasarlanan lensler, takan kişinin glukoz seviyesini renk değiştirerek haber veriyor ve kişinin düzenli test için kan aldırmaya ihtiyacı olup olmadığını tespit ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.