Bu mucitlerin icatları onların cellatları oldu! - Page 1

Michael Dacre - Uçan Taksi (2009):
Michael Dacre, 8 koltuklu uçan taksisi ile Malezya'da bir tarlaya çakıldı

Bu mucitlerin icatları onların cellatları oldu! - Page 2

Henry Smolinski - Uçan araba (1973):
Bir diğer uçan araba trajedisi 1973'te gerçekleşti. Smolinski, mekanik bir arıza sebebi ile düşen 'uçan araba'sında hayatını kaybetti

Bu mucitlerin icatları onların cellatları oldu! - Page 3

Soucek Karel - Kapsül (1985): Kanadalı profesyonel bir dublör olan Karel Soucek Niagara Şelalesi'nden aşağı atlamasını sağlayacak modifiye edilmiş bir varil geliştirdi. Niagara şelalesinden atladıktan sonra ufak birkaç kanamayla hayatta kaldı. 1985 yılında Teksas'ta Houston Astrodome adındaki özel olarak yapılmış 180 fit yüksekliğindeki şelaleden yapacağı atlayışı finanse etmesi için bir şirketi ikna etti.Maalesef atlayış başarısızla sonuçlandı ve Karel Soucek havuzun merkezi yerine kenarına çarptı. Kapsül parçalara ayrıldı ve Karel Soucek hayatını kaybetti.

Bu mucitlerin icatları onların cellatları oldu! - Page 4

Thomas Andrews Jr - Titanic gemisi (1912): Gemi mühendisi Thomas Andrews, suya indirildiği dönemde dünyanın en büyük transatlantiği olan Titanic'i tasarladı ve inşaa etti. İlk seferine çıktıktan yanlızca 4 gün sonra buz dağına çarparak batan bu dev gemide ölen 1517 kişinin içinde o da vardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.