Bilim & Teknik

Bu teknolojiler bilim kurguydu. Şimdi gerçek oldu!

Bir çoğunu bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojik ürünler artık hayatımızın bir parçası oldular. Peki nedir bu teknolojik ürünler?

Bu teknolojiler bilim kurguydu. Şimdi gerçek oldu! - Page 5

4.Her Yerde Dokunmatik Ekranlar

Dokunmatik ekranlar, eskiden bilim kurgu gösterisi veya filminde karşımıza çıkıyordu. Dokunmatik ekranlar gerçek dünyada mevcut olsa da ilk dirençli dokunmatik ekran teknolojisi 1982'de gösterildi, film yapımcılarının önerdiği kadar pürüzsüz veya sezgisel değildi.

Tüm bunlar 2000'lerin ortalarında, iPhone‘un sadece hafif bir parmak tabanlı dokunuşu değil, aynı anda birkaç dokunuşu tanıyabilen devrim niteliğindeki çoklu dokunması gibi teknolojiyle değişti. Aniden, dokunmanın cihazlarla etkileşim kurmanın birincil yollarından biri haline gelen dokunmatik ekran hareketleri dünyasına girdik. Microsoft gibi şirketler dokunmatik tabanlı etkileşimlere o kadar büyük inandıklarını kanıtladılar ki, Windows işletim sistemlerini bunun etrafında kurdular. Artık her yerdeler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.