Bursa'da bir firma, tek kişilik denizaltı üretti - Page 1

Mudanya’da aracın tanıtımını yapan firmanın genel müdürü Burçin Doğan, ”Adrenalin Scuba Doo” adını verdikleri aracın kullanımının son derece kolay olduğunu söyledi. Aracın deneyimli ya da deneyimsiz herkes için rahat bir dalış sağladığını anlatan Doğan, şunları kaydetti:

Bursa'da bir firma, tek kişilik denizaltı üretti - Page 2

“Ekonomik, güvenli ve çevre dostu bir şekilde su altının eşsiz dünyasını turizme açmak ve sportif maksatlı dalışlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dümen vasıtasıyla motosiklet gibi kullanılan cihaz, 10 yaşındaki bir çocuğun bile kullanılabileceği şekilde dizayn edildi. Araçta serbest akan hava, baş ve omuzların olduğu ortamda bir atmosfer alanı oluşturuldu. Oluşan su duvarı sayesinde rahatça nefes alınabilmektedir. Konforlu ve güvenli oturuş pozisyonu sayesinde keyifli bir seyir sağlar. Hiçbir yüzme deneyimi gerektirmez. Baş ve omuzlarda kuru bir ortam sağladığı için gözlük ya da kontak lens ile de kullanılabilmektedir. Aracımızda yedek hava tüpümüz mevcut olup bu tüp ihtiyaç olması halinde aracımızla dalış yapanlara 15-20 dakika oksijen sağlıyor. 5 metre derinliğe kadar gezi amaçlı kullandığımız için hiçbir risk taşımıyor.”

Bursa'da bir firma, tek kişilik denizaltı üretti - Page 3

Batarya ve tüp dahil cihazın 100 kilo ağırlığında olduğunu, 2 yıl önce başladıkları projenin iki hafta önce tamamlandığını dile getiren Doğan, bugüne kadar 3 araç ürettiklerini belirtti.

Bursa'da bir firma, tek kişilik denizaltı üretti - Page 4

Doğan, tek kişilik denizaltının, Dubai, Mısır, Malezya, Filipinler, Amerika ve Tayland gibi ülkelerde büyük ilgi çektiğini vurgulayarak, Türkiye’de de testler esnasında yoğun talep gördüğünü bildirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.