Bölge neredeyse hiç yağmur almıyor. Su yeraltından çıkarılıyor. Bu sular yer üstü suları gibi yenilenebilir değil. Sahra ve Kalahari gibi çöllerde yeraltı sularına başvurmak yaygın bir uygulama.

Solnova Güneş Enerjisi İstasyonu, Seville, İspanyaSolnova, Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi çiftliği olan Solucar Complex’in bir parçası. Fotoğrafta bu çiftliğin beş ünitesinden üçü görülüyor. Bunların her biri 300 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. Sıra sıra dizilmiş kavisli aynalar güneş ışığını petrol taşıyan borulara yansıtıyor. Petrol 400 dereceye kadar çıkabiliyor.

Tamamlandığında 250 milyon watt ile dünyanın en büyük güneş enerjisi istasyonu olacak Solucar Complex projesinin 150 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılaması ve yıllık karbondioksit salımını 185 bin ton azaltması bekleniyor.

Maatschap Europoort Terminali, Hollanda


Rotterdam limanındaki MET ham petrol deposu olarak işlev görüyor ve 21 deposunda 1,6 milyon metreküp petrol depolanıyor. Bu petrol Avrupa’ya transfer ediliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.