CES 2014'e damgasını vuran son teknolojiler! - Page 1

ZTE Grand S II

Tayvan merkezli teknoloji devi yeni telefonunu fuarın ilk günü ortaya çıkardı. 5.5 inç'lik bir ekrana sahip olan cihaz 2.3 GHz saat hızında çalışan Snapdragon işlemciden güç alırken, 8 megapiksel dahili kamerasıyla yüksek kalitede fotoğraflar çekebiliyor.

CES 2014'e damgasını vuran son teknolojiler! - Page 2

ZTE Grand S II

Diğer telefonlardan farklı olarak yeni bir ses tanıma teknolojisini kullanan ZTE Grand S II, birden fazla kişinin ses tonunu kaydederek bu kişilerin sesleriyle telefonlarına erişmesine olanak veriyor. Sesli komutla fotoğraf çekebilmek de mümkün. Çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor.

CES 2014'e damgasını vuran son teknolojiler! - Page 3

Bellekte devrim

Coughlin Associates'ın kurucusu Tom Coughlin fuarda yaptığı açıklamada yeni çiplerin(belleklerin) tabletler gibi PC'lerimizi de "anında açmaya" izin verebileceğini söyledi. Yeni katı-hal depolama teknolojilerinin önem kazanmaya başladığına değinen Coughlin, uçucu olmayan bellek teknolojisi MRAM'lere ve resistif RAM'lere değindi.

CES 2014'e damgasını vuran son teknolojiler! - Page 4

Bellekte devrim

Geleneksel bellek çipleri, bir ve sıfırları bellek hücrelerinde elektriksel yük yoluyla depoluyorlar. Magnetoresistive RAM (MRAM) ise manyetik yükten faydalanıyor. Resistif RAM'ler (RRAM) ise iki maddenin üst üste gelecek biçimde sıkıştırılmasıyla ve araya dıştaki katmanlardan farklı bir direnç sunan bir katman eklenmesiyle oluşuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.