CES 2015 Fuarı’nda neler oldu? - Page 1

Teknolojinin önde gelen firmaları dünyanın en büyük teknoloji fuarında hangi ürünlerini tanıtmış bir göz atalım.

CES 2015 Fuarı’nda neler oldu? - Page 2

HP'den 4K ve 5K çözünürlüklü monitörler

CES 2015’te yeni ürünlerini görücüye çıkaran üreticilerden biri de HP oldu. Şirket 4K, 5K ve kavisli ekran teknolojisine sahip yeni monitör çözümlerini resmen duyurdu. Şirketin Z24 ve Z27 isimli 4K çözünürlüklü monitörleri 16:9 görüntü formatında. Dört adet USB 3.0 girişi, mini DisplayPort ve HDMI girişlerinin yer aldığı monitörler bu ay itibariyle ilk olarak Amerika’da 549$ ve 749$’dan satışa çıkacak.

CES 2015 Fuarı’nda neler oldu? - Page 3

NYNE’den Suya Dayanıklı Hoparlör

Son yıllarda kablosuz hoparlör kullanımı gittikçe arttı. Firmalarda bu artışa göre bu ürünlerin yenilerini geliştirmek amacında. NYNE firması suya dayanıklı NYNE Aqua adındaki kablosuz hoparlörünü CES 2015’te tanıttı. Bu cihaz 1 metre su derinliğinde 30 dakika boyunca sorun yaşamadan kalabilecek kapasiteye sahip. Ayrıca Bluetooth 4.0 teknolojisi ile çevresinden 10 metre ötesinden kablosuz olarak kullanılabiliyor.

CES 2015 Fuarı’nda neler oldu? - Page 4

Toshiba Chromebook

Microsoft ve Intel’in üyesi Toshiba artık Google Chrome ailesinin bir parçası oldu. 13.3 inç ekran boyutuna sahip Toshiba Chromebook 9 saatlik pil ömrüne sahip. İnternet tabanlı cihaz, 16 GB depolama kapasitesi ile telefon benzeri bir kullanım tarzını hedefliyor. Bu yüzden uygulamalarla zenginleşecek Toshiba Chromebook'un fiyatının 350 - 400 dolar arasında değişmesi bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.