Son yıllarda otomotiv endüstrisinde önemli ataklar dikkat çekmeye başladı. Elektrikli araçlar, sürücüsüz araçlar ve hibrit araçlar 2016 yılının teknoloji trendleri arasında ilk sırada yer alacak. Fuarda Tesla, General Motors, BMW, Volkswagen Group, Ford gibi markalardan yeni nesil araçlar bekleniyor.

VR yani sanal gerçeklik gözlükleri (kaskları) 2016 yılının en önemli gelişmelerinden biri olarak bekleniyor. Google Cardboard ile başlayan süreçte artık Oculus Rift ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik gözlükleri bekliyoruz. Bunun dışında Sony ve Samsung gibi markalardan da sanal gerçeklik atılımları bekliyoruz.

Yine son yılların önemli gelişmeleri arasında gösterilebilecek olan drone türü cihazlarda bazı yenilikler bekleniyor. DJI başta olmak üzere drone üreticilerinin yeni kamera, taşıma ve GPS teknolojilerinin fuarda tüketicilerle buluşması bekleniyor. 2015 yılı içersinde drone türündeki cihazlar tarımsal ilaçlama için bile kullanılmaya başlanmıştı. Drone sektörü 2016 yılına damgasını vuracak.

Sanal gerçeklik teknolojilerinin gelişimi ile birlikte beklenen bir diğer atılım video içerik platformları tarafında. Netflix, Hulu, YouTube gibi platformların 360 derece video konseptinde bazı yenilikler veya partnerlikler duyurması bekleniyor. Sanal gerçeklik ile uyumlu içeriklerin yanı sıra 4K içeriklerde de artış bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.