CES 2016'nın en yeni doğa dostu cihazları - Page 1

Akıllı duş başlığı :

“Hydrao” adlı firmanın bu yeni duş başlığıyla kolayca su tasarrufu yapılabiliyor. 50 litrelik su sarfiyatına ulaşıldığında başlıkta ışık yanıyor. Daha sonra su tüketimini kaydediyor. Bir başka sıra dışı özelliği de pile gerek duymadan enerjisini akan suyun hareketinden sağlıyor olması.

CES 2016'nın en yeni doğa dostu cihazları - Page 2

Elektrik motorlu spor araba :

FFZERO1’in görüntüsü Batman’in aracı Batmobile ile yarış arabası arasında bir görüntüye sahip. Faraday firmasının elektrikli aracı gelecekten fırlamış gibi görünüyor. Ancak seri üretime geçmesi zaman alacak.

CES 2016'nın en yeni doğa dostu cihazları - Page 3

Cebinizde mini şarj aleti :

Cep telefonunu gelecekte elektrik olmadan şarj etmek “Jaq MyFC” ile mümkün olacak. Alet normal bir akıllı telefon büyüklüğünde ve mini bir mobil güç santrali gibi çalışıyor: Tuz, su ve bir metaloksit hidrojen üretiyor. Yakıt hücresi de bu hidrojeni elektriğe dönüştürüyor. Priz de böylece geçmişte kalıyor.

CES 2016'nın en yeni doğa dostu cihazları - Page 4

Akıllı buzdolabı :

Buzdolabında süt var mı? Peynir daha ne kadar dayanır? Böylesi sorular alışveriş sırasında aklınıza gelirse bu akıllı buzdolabı size cevap verebilir. Dışında büyük bir ekran ve içinde kamera var. Mobil uygulamayla içinden görüntü alınabiliyor. Barkod tarayıcısı aracılığıyla da cep üzerinden ürünlerin dayanma süreleri hakkında bilgi sahibi olunuyor. Bu da gereksiz israfı önlemeye yardımcı oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.