CES'te tanıtılan Mobil ve Fitness takip cihazları - Page 1

3. Garmin Vivoki Oldukça küçük, klipsi sayesinde yerleştirmesi kolay ve suya dayanıklı olan bu cihaz, Garmin’in ilk çıkardığı aktivite takip cihazı olarak tanıtıldı. Garmin Connect isimli çevrimiçi platform ve Garmin’in kendi uygulaması ile uyumlu olarak çalışan cihaz günlük hedeflenen spor aktivitelerinin takibi, kalori ve mesafe takibi gibi özellikleri de barındırıyor.

CES'te tanıtılan Mobil ve Fitness takip cihazları - Page 2

4. Polar V800 Polar V800 spor saat tasarımı ile pek çok atletin ilgisini çekebilecek bir dizayna sahip. Üstelik yalnızca dizaynı ile değil atletlere özel sunduğu bir özellikle de oldukça ilgi çekici: cihaz, kullanıcıya belirlenen aktiviteler geçekleştirildikten sonra ne kadar süre boyunca dinlenmesi gerektiği gibi bir tavsiye de sunmaktadır. Topladığı tüm bilgileri 4 hafta boyunca kendi hafızasında tutabilen cihaz bir akıllı telefonla da uyumlu olarak çalışabilmektedir.

CES'te tanıtılan Mobil ve Fitness takip cihazları - Page 3

5. Razer Nabu Aslında dijital sağlık ve giyilebilir teknoloji alanında beklenmedik yeni bir oyuncu olan Razer, daha önce oyun tutkunu olan pek çok kişinin bileceği gibi bilgisayar aksesuarları (Mouse, klavye vb.) üreten bir şirket olarak tanınmaktaydı. Fakat bu alanda da kendini göstermeye karar veren Razer, Nabu isimli ürünü ile giyilebilir teknoloji alanında da var olmak istediğini gösterdi. Nabu, akıllı telefonlar ile ortak çalışabilen, gelen mesaj ve aramalara cevap verebilen bir cihaz. İki ayrı ekrana sahip olan Razor Nabu spor aktivitelerini yapan kullanıcıların bilgisini toplamak amacıyla pek çok yeni sensörü de bünyesinde barındırmaktadır.

CES'te tanıtılan Mobil ve Fitness takip cihazları - Page 4

6. iHealth Labs iHeatlh Lab, Çin merkezli medikal cihaz kampanyası Andon Health’in yan kuruluşu olarak da bilinir. CES fuarında 3 farklı dijital sağlık cihazı tanıtımı yapan firma, tansiyon takip cihazı, gezici EKG cihazı ve kandaki oksijen miktarını ölçebilen bir bileklik tanıtmıştır. Tabii ki bu cihazların neredeyse hiçbiri FDA onayı almamıştır. Eğer onay alınırsa, 2014 yılının ikinci yarısından itibaren bu cihazların dağıtımının yapılması beklenmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.