Paslanmaz çelik lehhavalardan oluşturduğu helikopterin gövdesine bulduğu 4 adet çelik levhaları kaynak yaparak oluşturduğu pervaleri taktıktan sonra tarım motorundan bozma motoru geliştirdiği helikopterine bağlayan çiftçi Li Housheng görenleri şaşkına çevirecek helikopterini tasarladı.

Helikopterinin uçmasını sağlayan tarım motorunun yanısıra normal bir motorsikletten söktüğü gidon ile yönlendirici, bir adet joysticki ve hız göstergesi dahi bulunan helikopterini tasarlaması 1 seneyi aşkın süreyi bulduğunu belirtti.

52 yaşındaki çiftçi Li Housheng'in iddiasına göre 1 sene sonra tamamladığı helikopteri ile test sürüşü yaptığını ve yerden 40-50 santim kadar yükseldiğini belirtirken daha yükseklere güvenilir bir şekilde çıkabilmesi için geliştirmesi gereken noktalar olduğunun altını çizdi.

Baitang kasabasında bir dahi olarak görülen 52 yaşındaki çiftçi Li hayalinin bir gün daha iyi malzemeler alarak göklere çıkmak olduğunu belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.