Çorumlu öğrenciler araba icat ettiler! - Page 1

Yedinci sınıf öğrencilerinden Talha Yıldırım ise ilk olarak projeyi belirledikten sonra aracın iskeletini tasarladıklarını söyledi. Daha sonra arabanın amortisör bölümü ve motor kısmını tasarladıklarını ifade eden Yıldırım ‘’Ve daha sonra motoru aldık ve bu şekilde tasarladık. ‘’dedi.

Çorumlu öğrenciler araba icat ettiler! - Page 2

Özel Samanyolu Koleji İlköğretim Okul Müdürü Şeref Aydur da eğitim yılı başında Fen Bilgisi öğretmeni Hüseyin Uğurlu ve projede gönüllü öğrenci gurubunun araç yapmak için kendisine geldiklerini kaydederek ‘’Ben ilk önce samimiyetimle itiraf ediyorum inanmadım. Hatta biraz da tiye aldım. Baktım çok ciddiler inanmışlar, hocam lütfen bize engel olmayın hatta destek olun izin verin dediler. Bende buyurun yapın bende maddi manevi sizin arkanızdayım dedim. İnanınca ve kendine güvenince insanın başaramayacağı birşey yok. ‘’diye konuştu. Aracın sıfırdan yapıldığına dikkat çeken Aydur, tekerleklerin bulunduğunu koltukların normal büro koltuğu olduğunu aktardı. Aydur ‘’Ön farı iki adet traktör farı bulunmuş takılmış birşey. Yürüyen aksamı iskeleti sonuçta yürüyen hareket edebilen bir eser ortaya çıktı. Ve bu eserde öğrencilerimizin inanması ve güvenmesi, katılımcılığı ile öğretmenimizin liderliği çok önemli, ortaya çıkan sonuçta inanınca çok büyük eserler, başarılar elde edilebileceğine dair somut bir tablo var. ‘’dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.