EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan yazılı açıklamaya göre, 53 ülkenin katılımıyla gerçekleşen "Çiçek ve Çocuk" temalı EXPO 2016 Antalya Dünya Botanik Sergisi, ziyaretçilerine botanik zenginliğinin yanı sıra birbirinden farklı etkinliklere katılma imkanı da sunuyor.

EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'nde ziyarete açılan "Leonardo3: Leonardo Da Vinci'nin Dünyası-Makineler" isimli sergi ziyaretçilerini tarihte yolculuğa çıkarıyor.

Sergide Leonardo Da Vinci'nin uçuş, müzik, mimari ve mekanik üzerine 20 tasarımı yer alıyor. Dünyanın pek çok ülkesinde açılan sergide ziyaretçiler ilk kez, Leonardo Da Vinci'nin en önemli el yazması olan Atlantik El Yazmasının (Codex Atlanticus) sayfalarını birer birer çevirme fırsatı da buluyor. Ziyaretçiler bu el yazmasına iki büyük ekran üzerinden doğrudan erişim sağlayabiliyor.

Dahinin 20 eseri sergileniyor

Sergide, Fransa Kralının huzurunda yürümesi ve ona zambak takdim etmesi için inşa edilen mekanik aslan maketi de bulunuyor. Mekanik aslanın 3 metrelik ilk gerçek boyutlu canlandırmasının yanı sıra Antalya'da sergilenen uçan iki kişilik bisikletin gösterimi de dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.