Devlet tüm çalışanlara yatırdı! Paranızı nasıl çekeceksiniz, işte tüm detaylar! - Page 1

Devlet zaman zaman çalışanlar için bazı ödemeler gerçekleştiriyor. Bu ödemelerden haberi olmayanlar, parasını çekmediği için meblağ bir süre sonra değerini yitiriyor. Peki devletin son dönemde sizin adınıza yatırdığı herhangi bir ödeme var mı? Eğer yakın dönemde çalıştıysanız, mutlaka adınıza yatan bir para olup olmadığını sorgulayın. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hemen anlatalım.

Devlet tüm çalışanlara yatırdı! Paranızı nasıl çekeceksiniz, işte tüm detaylar! - Page 2

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda zorunlu BES isminde bir sigorta sistemi getirilmişti. Bu sisteme öncelikli olarak memurlar, sonrasında ise belli sayıda çalışanı bulunan iş yerleri zorunlu olarak dahil edildi. Pek çok işyeri bu sisteme işçilerini dahil ederken haber vermedi. Aynı şekilde çıkışlarını yaptığında da çalışanlarını bilgilendirmedi.

Devlet tüm çalışanlara yatırdı! Paranızı nasıl çekeceksiniz, işte tüm detaylar! - Page 3

Bu sistemde belli bir süre kalmak zorunluydu. Sonrasında ise çıkış yapılabiliyordu. Çıkış yapıldığın da ise zorunlu süre içerisindeki meblağ çalışanın hesabına yatırılıyordu. Lakin bu işlem için talepte bulunmanız gerekiyor. Yoksa para hesabınıza geçmiyor. Bunun için öncelikle hesabınızda para olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Devlet tüm çalışanlara yatırdı! Paranızı nasıl çekeceksiniz, işte tüm detaylar! - Page 4

Hesabınızda para olup olmadığını kontrol etmek için öncelikli olarak e-devlet’e giriş yapmanız gerekiyor. e-devlete giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “takasbank” yazarak ilk çıkan satıra tıklamanız lazım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.